Czy warto kupić stolik kawowy ze starego drewna?

Polacy uwielbiają meble wykonane z drewna. Doceniana jest ich trwałość, naturalność i ponadczasowość. Z tego powodu wyjątkową popularnością cieszą się stoliki kawowe ze starego drewna. Wprowadzają one swego rodzaju klasyczny wystrój pomieszczenia i dzięki temu są ciągle modne. Meble ze starego drewna to idealna propozycja dla każdego, kto chce dodać odrobinę oryginalność do aranżacji wnętrza swojego mieszkania.

Czym wyróżniają się meble ze starego drewna?

Musimy pamiętać o tym, że producenci często próbują wprowadzić nas w błąd nazywając meble ze sklejki lub płyty wiórowej mianem drewnianych. Prawdziwe meble z litego drewna wyróżniają się trwałością i dokładnością wykonania, którą nie sposób porównać do wyposażenia wykonanego na przykład ze sklejki. W przeciwieństwie do tańszych materiałów stare drewno będzie cieszyło nasze oko przez wiele lat. Ten surowiec charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Odpowiednio pielęgnowany surowiec naturalny będzie zachwycał przez wiele, wiele lat. Ewentualne ślady użytkowania są bardzo łatwe do naprawienia –  wystarczy je zeszlifować i nasz mebel znów będzie wyglądał perfekcyjnie. Stolik kawowy ze starego drewna idealnie sprawdzi się u alergików, gdyż podczas jego produkcji nie używa się żadnych szkodliwych substancji. Zakup mebla ze starych desek to także ukazanie swego rodzaju indywidualności. Nie ma bowiem dwóch takich samych stolików, każdy jest niepowtarzalny, ponieważ poszczególne egzemplarze wyróżniają się innym odcieniem lub układem słojów. Podsumowując, meble ze starego drewna wyróżniają się

  • trwałością i wytrzymałością
  • uniwersalnością
  • łatwością w naprawie
  • niepowtarzalnością

Stoliki kawowe ze starego drewna – cena i opłacalność

Standardowy stolik kawowy sprzedawany w dużych sklepach meblowych to koszt rzędu zaledwie kilkuset złotych. Meble ze starych desek są kilkukrotnie droższe. Samo więc rodzi się pytanie, czy warto zainwestować swoje pieniądze w droższe wyposażenie z prawdziwego drewna. Jeżeli mamy w planach zakup długoterminowy to mebel ze surowca naturalnego będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Tego typu prosta i solidna konstrukcja  jest w stanie wytrzymać czas dłuższy niż kilka stolików wykonanych z tworzywa sztucznego. Ponadto, stoliki kawowe ze starego drewna mają swój niepowtarzalny charakter. Wykończenie sprawia wrażenie mebla surowego, ale również eleganckiego. Taki stolik to również dobra baza do zmian w aranżacji mieszkania. Będzie pasował do każdego otoczenia i nada wnętrzu indywidualny, przytulny charakter. Cena na początku może być odrobinę odstraszająca, ale pamiętajmy, że tanie stoliki zazwyczaj nie posłużą nam zbyt długo. Wykonane są one z tanich materiałów, co nie sprzyja ich wytrzymałości. Stolik kawowy ze starego drewna to inwestycja. Nawet jeśli w przyszłości nadejdzie pora na zmianę aranżacji wnętrza to drewno charakteryzuje się uniwersalnością i dopasuję się idealnie do każdego pomieszczenia.

Gdzie można kupić stolik kawowy ze starego drewna?

Wraz z wzrostem popularności starych desek jako materiału zwiększyła się również liczba producentów mebli tego typu. Pamiętajmy jednak żeby wybierać tylko i wyłącznie zaufanych sprzedawców. Jedną z firm cieszących się dobrą opinią na rynku jest Henrywood. Stolik kawowy ze starego drewna wykonany przez to przedsiębiorstwo cechuje mocna i trwała konstrukcja, a także dwa dostępne wymiary stolika do wyboru. Warto dodać, że wykorzystywane drewno pochodzi z ponad stu letnich domostw. Zwracając uwagę na te zalety cena wydaję się być naprawdę atrakcyjna. Nawet jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany z dokonanego zakupu bez problemu możesz dokonać zwrotu towaru. Solidny stolik kawowy wykonany ze surowców naturalnych zapewni niepowtarzalny wygląd pomieszczenia.

KOSZYK 0