Niepowtarzalne i niezwykłe lampy z korzenia

Lampa z korzenia jest wykonana z niesamowitą starannością z wyselekcjonowanych specjalnie korzeni, co sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Sprawdzi się ona zarówno na prezent, jak również jako ozdoba własnego domu, gdzie doda mu egzotycznego charakteru. Lampa zrobiona jest z drewna tikowego, który wyróżnia się na tle innych swoją niezwykłą brązowozłotą barwą. Dodatkową zaletą jest możliwość regulacji wielkości, dzięki czemu będziemy w stanie dopasować mebel do każdego miejsca w domu. 

Praktyczny las w każdym domu

Powszechnie wiadomo, że drewno w wyposażeniu domu nadaje mu nie tylko niepowtarzalny charakter, ale także dodaje elegancji i wyrafinowania. Szczególne piękno tkwi w zachowaniu naturalności drewna, jakie oferuje henrywood.pl, ponieważ lampa z korzenia posiada niezmieniony kolor oraz strukturę charakterystyczną dla tego rodzaju drewna. Owalny abażur tworzy z naturalnym tworzywem spójną całość, dzięki czemu meble z litego drewna zachowują swój minimalistyczny styl, a zarazem budzą niemały podziw. Drewniana powierzchnia lampy jest szczotkowana, oszlifowana i zabezpieczona woskiem. Waga 8 kg oraz stabilna drewniana podstawa sprawia, że mebel można przenieść i ustawić w dowolnym miejscu jednak niełatwo będzie go przewrócić, jeśli w domu znajdują się zwierzęta bądź dzieci, których nieostrożne zachowanie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia niestabilnej lampy. Każda lampa z korzenia ma swój wyjątkowy układ przetarć, szczelin i nierówności, który zależny jest od naturalnych cech wykorzystanego korzenia.

O lampę łatwo jest dbać. Wystarczy pamiętać o najważniejszych elementach konserwacji, aby nasz mebel przetrwał wiele lat.

Konserwacja lampy z korzenia obejmuje:

  • nieużywanie detergentów do czyszczenia jej powierzchni
  • używanie ściereczki bezpyłowej, którą w razie konieczności można zwilżyć,
  • w przypadku zawilgocenia lampy należy ją jak najszybciej osuszyć oraz zabezpieczyć woskiem
  • szczególną uwagę do konserwacji lampy należy poświęcić w okresie sezonu grzewczego.

Lampa nie tylko do sypialni

Niezobowiązujący wygląd lampy z korzenia sprawia, że wpasuje się on w wystrój każdego pomieszczenia. W stonowanym pokoju gościnnym może stanowić jego dopełnienie i przyciągać uwagę swoim klasycznym jednak niezwykłym wyglądem idealnie komponując się ze stolikiem kawowym lub drewnianą podłogą. W sypialni może stanowić natomiast szalony element, ponieważ lampa z korzenia dzięki swoim naturalnym zagłębieniom i przetarciom nie jest tak nudna, jak większość typowych lampek. W połączeniu z łóżkiem bądź szafą z drewna może stanowić piękną naturalną całość. Meble z litego drewna są nie tylko praktyczne dzięki swojej mocnej budowie i łatwości w konserwacji, ale stanowią również wspaniały element dekoracyjny. Połączeni brązu drewna z czarnym abażurem sprawia, że lampę możemy dopasować do dowolnego koloru pomieszczenia. Światło, jakie daje lampa z korzenia jest delikatne, a dzięki złotym odcieniom drewna tekowego nadaje pomieszczeniu przyjemnego ciepłego blasku.

Drzewa tikowe są drzewami szybkorosnącymi, dlatego tworzenie z nich mebli nie wpływa niekorzystnie na środowisko. Lampa z korzenia sprawdzi się jednakowo w domu urządzonym rustykalnie, lecz także w tym bardzo nowoczesnym, ponieważ jest uniwersalna. Będzie doskonałym prezentem, który na pewno nie będzie stał w kącie, gdyż może stanowić nie tylko ozdobę, lecz także jest praktycznym meblem. Drewno oraz kolor światła przywodzą na myśl szumiące lasy, przez które przebijają się promienie zachodzącego słońca co odmieni każdy dom.

KOSZYK 0