Komoda lite drewno na miarę nowoczesnego domu

Koniec epoki meblościanek wyzwolił kreatywność aranżacji wnętrz i spowodował powrót do sprawdzonych sposobów na wyposażenie kolejnych pomieszczeń naszych mieszkań. Meblem klasycznym obecnym w większości mieszkań kultury europejskiej, przeznaczonym do przechowywania przede wszystkim odzieży jest komoda, jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrz, obecny od XVIIw. I chociaż na przestrzeni lat komoda lite drewno zmieniała swój kształt i zdobnictwo, czasem funkcje, nieodmiennie towarzyszy nam w myśleniu o użytkowej przestrzeni domu. 

Meble z litego drewna

Trwałość mebli z litego drewna wszystkim jest doskonale znana. W domach często można spotkać tego rodzaju meble przekazywane jako pamiątka rodzinna lub kupowane przez miłośników stylu eklektycznego. Właśnie ta cecha – wytrzymałość i trwałość jest największą zachętą do zakupu drewnianego mebla. Meble z litego drewna, takie choćby jak komoda lite drewno, nawet wtedy, gdy pojawią się na niej niewielkie uszkodzenia mechaniczne łatwo się  szlifuje i wyrównuje wszelkie skazy. Zewnętrzna i wewnętrzna warstwa mebla jest bowiem taka sama. Do tego odpowiednia pielęgnacja, która zapewni jej długowieczność.

W zależności od gatunku drewna z jakiego wykonano komodę lite drewno, cechuje ją:

  • różnorodny poziom twardości  
  • odporność na ścieranie
  • odmienna struktura

unikatowa barwa

Meble wykonane z litego drewna charakteryzuje jeszcze jedna ważna cecha: każdy ich element  może posiadać nieco inny odcień i układ słojów, co powoduje, że każda komoda lite drewno jest trochę inna i trudno znaleźć dwa idealnie takie same egzemplarze. Dzięki temu nie ma mowy o pełnej unifikacji umeblowania. Dwa pomieszczenia wyposażone w takie same zestawy mebli pochodzących ze sklepu  https://henrywood.pl/produkt/duffy/ , producenta mebli z litego drewna, nigdy nie będą jednakowe. Różnica, nawet minimalna pozwoli na odmienny dobór dodatków i dekoracji, zmianę charakteru pomieszczenia, indywidualizację estetyki

Najważniejsze zalety mebli z drewna tekowego

Komoda lite drewno, wykonana z drewna tekowego https://henrywood.pl/kategoria-produktu/komody/, cechuje szereg właściwości stanowiących o jej cenie, długowieczności i różnorodności użytkowania:

  • drewno tekowe nie nasiąka wodą, dzięki temu nie zagraża mu wysoka wilgotność powietrza i rozlana na nim woda 
  • poszczególne elementy takiej komody, półki czy szuflady nie zmieniają swoich fizycznych cech, również pod wpływem temperatury 
  • komoda lite drewno jest bezpieczna biologicznie, nie zagrażają jej grzyby, pleśnie czy korniki  
  • powierzchnie komody są odporne na działanie kwasów 

Komoda lite drewno nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji, naturalna biologiczna ochrona wykona całą pracę za nas. Wystarczy standardowe odkurzanie i odrobina uwagi, a będziemy cieszyć się tym meblem przez wiele, wiele lat. 

Komoda lite drewno tekowe

Drewno tekowe, tzw. teczyna, w warunkach naturalnych występuje w krajach azjatyckich. Tam stosowana była przede wszystkim do budowy statków. Drzewo to wyróżniało się trwałością i niską nasiąkliwością. Dzisiaj z drewna tekowego nie buduje się już statków, ale cały czas wykorzystuje do budowy jachtów i żaglowców. Meblarstwo to kolejna gałąź produkcji, która doceniła właściwości drewna tekowego. 

Komoda lite drewno tekowe nawiązuje do tej długiej tradycji. Popularność tego rodzaju drewna, wykorzystywanego w meblarstwie, dodatkowo determinowana jest jego właściwościami antygrzybiczymi i antyalergicznymi. Pomieszczenie wypełnione meblami z litego drewna tekowego, pozbawione  elementów gromadzących kurz, można uznać za bezpieczne dla alergików. 

Join the conversation

Szukaj henrywood.pl

Zaloguj się

Stwórz konto

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zgubiłeś swoje hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Na pocztę e-mail otrzymasz link do utworzenia nowego hasła.

KOSZYK (0)