Komoda lite drewno na miarę nowoczesnego domu

Koniec epoki meblościanek wyzwolił kreatywność aranżacji wnętrz i spowodował powrót do sprawdzonych sposobów na wyposażenie kolejnych pomieszczeń naszych mieszkań. Meblem klasycznym obecnym w większości mieszkań kultury europejskiej, przeznaczonym do przechowywania przede wszystkim odzieży jest komoda, jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrz, obecny od XVIIw. I chociaż na przestrzeni lat komoda lite drewno zmieniała swój kształt i zdobnictwo, czasem funkcje, nieodmiennie towarzyszy nam w myśleniu o użytkowej przestrzeni domu. 

Meble z litego drewna

Trwałość mebli z litego drewna wszystkim jest doskonale znana. W domach często można spotkać tego rodzaju meble przekazywane jako pamiątka rodzinna lub kupowane przez miłośników stylu eklektycznego. Właśnie ta cecha – wytrzymałość i trwałość jest największą zachętą do zakupu drewnianego mebla. Meble z litego drewna, takie choćby jak komoda lite drewno, nawet wtedy, gdy pojawią się na niej niewielkie uszkodzenia mechaniczne łatwo się  szlifuje i wyrównuje wszelkie skazy. Zewnętrzna i wewnętrzna warstwa mebla jest bowiem taka sama. Do tego odpowiednia pielęgnacja, która zapewni jej długowieczność.

W zależności od gatunku drewna z jakiego wykonano komodę lite drewno, cechuje ją:

  • różnorodny poziom twardości  
  • odporność na ścieranie
  • odmienna struktura

unikatowa barwa

Meble wykonane z litego drewna charakteryzuje jeszcze jedna ważna cecha: każdy ich element  może posiadać nieco inny odcień i układ słojów, co powoduje, że każda komoda lite drewno jest trochę inna i trudno znaleźć dwa idealnie takie same egzemplarze. Dzięki temu nie ma mowy o pełnej unifikacji umeblowania. Dwa pomieszczenia wyposażone w takie same zestawy mebli pochodzących ze sklepu  https://henrywood.pl/produkt/duffy/ , producenta mebli z litego drewna, nigdy nie będą jednakowe. Różnica, nawet minimalna pozwoli na odmienny dobór dodatków i dekoracji, zmianę charakteru pomieszczenia, indywidualizację estetyki

Najważniejsze zalety mebli z drewna tekowego

Komoda lite drewno, wykonana z drewna tekowego https://henrywood.pl/kategoria-produktu/komody/, cechuje szereg właściwości stanowiących o jej cenie, długowieczności i różnorodności użytkowania:

  • drewno tekowe nie nasiąka wodą, dzięki temu nie zagraża mu wysoka wilgotność powietrza i rozlana na nim woda 
  • poszczególne elementy takiej komody, półki czy szuflady nie zmieniają swoich fizycznych cech, również pod wpływem temperatury 
  • komoda lite drewno jest bezpieczna biologicznie, nie zagrażają jej grzyby, pleśnie czy korniki  
  • powierzchnie komody są odporne na działanie kwasów 

Komoda lite drewno nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji, naturalna biologiczna ochrona wykona całą pracę za nas. Wystarczy standardowe odkurzanie i odrobina uwagi, a będziemy cieszyć się tym meblem przez wiele, wiele lat. 

Komoda lite drewno tekowe

Drewno tekowe, tzw. teczyna, w warunkach naturalnych występuje w krajach azjatyckich. Tam stosowana była przede wszystkim do budowy statków. Drzewo to wyróżniało się trwałością i niską nasiąkliwością. Dzisiaj z drewna tekowego nie buduje się już statków, ale cały czas wykorzystuje do budowy jachtów i żaglowców. Meblarstwo to kolejna gałąź produkcji, która doceniła właściwości drewna tekowego. 

Komoda lite drewno tekowe nawiązuje do tej długiej tradycji. Popularność tego rodzaju drewna, wykorzystywanego w meblarstwie, dodatkowo determinowana jest jego właściwościami antygrzybiczymi i antyalergicznymi. Pomieszczenie wypełnione meblami z litego drewna tekowego, pozbawione  elementów gromadzących kurz, można uznać za bezpieczne dla alergików. 

KOSZYK 0